Lateks Olmayan Balonlar Neden Lateks Balonlardan Daha Uzun Ömürlüdür?

Lateks Olmayan Balonlar Neden Lateks Balonlardan Daha Uzun Ömürlüdür?

Lateks olmayan balonların lateksten yapılanlardan daha uzun süre dayandığını duymuş olabilirsiniz, ancak nedenini bilmiyorsunuz. Bu bilgilerin alakasız olduğunu düşünmeseniz de yaklaşan etkinliğinize bağlı olarak hangi balon türünü seçeceğiniz konusunda önemli bir rol oynayabilir. Bu nedenle online olarak lateks veya lateks olmayan balon siparişi vermeden önce mutlaka cevabını almalısınız. Sonuçta, balonların partinizi sergilemesini ve bu nedenle mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını istiyorsunuz.

“Lateks olmayan” denildiğinde, muhteşem ve birçok heyecan verici seçenekte bulunan Folyo balonları kastedilmektedir. Folyo’dan yapılan balonların neden daha uzun ömürlü olduğunu anlamak için öncelikle bu malzemenin ne olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Folyo balonlar olarak da bilinen Folyo balonlar, polietilen tereftalat veya naylonlardan oluşur. Üretilen bu malzemeler, balonların dışını folyo gibi gösteren özel bir kaplamaya sahiptir.

Folyo Balon Kalitesi
Folyo Balon Kalitesi

Öte yandan, lateks balonlar, Endonezya yağmur ormanlarının derinliklerindeki ağaçlardan hasat edilen sıvı bir kauçuktur. Folyo balonların aksine, kauçuktan yapılanlar tamamen biyolojik olarak parçalanabilir, yani zamanla ayrışırlar. Bazı insanların latekse alerjisi olduğunu unutmayın, bu nedenle etkinliğiniz için her ihtimale karşı lateks içermeyen kauçuk balonları düşünebilirsiniz.

Folyo balonların lateksten yapılanlara göre daha uzun süre şişirilmiş kalmasının nedeni, kauçuk malzeme olarak lateksin gözenekli olması yani nefes almasıdır. Bu nedenle, hava veya helyum ile dolu olsun, madde gözeneklerden yavaşça kaçar. Folyo balonlar gözeneksizdir, bu nedenle helyumla şişirildiğinde standart 11 inçlik bir balon optimum koşullarda üç ila beş gün arasında şişirilmiş halde kalırken, havayla doldurulmuş bir lateks balon yaklaşık 8 ila 12 saat içinde söner.

Online olarak lateks olmayan balonlar yerine lateks balon satın almayı tercih ederseniz, onları helyumla doldurarak en uzun süre şişirebilirsiniz. Sonuç olarak, bu balonlar biraz daha uzun, genellikle 14 ila 20 saat sürecek. Hangi seçeneği tercih ederseniz edin, en önemli şey kaliteli bir ürün satın almaktır.

ESİN BALON’da çeşitli boyutlarda, şekillerde, renklerde, desenlerde ve tasarımlarda balonların yanı sıra güzel aksesuarlar sunuyoruz. Daha fazla bilgi veya ihtiyacınız olanı satın almak için lütfen bizi çevrimiçi olarak ziyaret edin. Böyle inanılmaz bir seçimle, ister doğum günü partisi, düğün, yıl dönümü partisi, ister yeni eve taşınma etkinliği ya da başka bir şey olsun, yaklaşan etkinliğiniz için balon bulmakta sorun yaşamayacaksınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Popüler Yazılar

CANLI DESTEK