Balonlarım ne kadar süre havada kalacak?

Balonlarım ne kadar süre havada kalacak?

Balonlarınızı içeriye veya dışarıya getirdiğinizde sizi nelerin beklediğiyle ilgili Balon Rehberi hazırladık. Balonlarım ne kadar süre havada kalacak? Uçan balon içerisin de helyum ile kaç saat veya kaç gün havada kalır? Genel balon rehberi ile bu sorularınıza cevap bulacağız.

ESİN BALON uçan balon modellerinden seçtiğiniz ürünleri teslim ediyoruz. Sonsuza kadar sürmelerini diliyoruz. Ne yazık ki çoğu şey gibi balonların da bir sınırı var. Özellikle uçan balonlarda kullanılan helyum gazı ile doldurulur. Balonlarım ne kadar süre havada kalacak?

Genel Uçan Balonlar

Balonlar lateks, naylon veya folyodan (mylar) yapılır. Tüm tipler bir gazla, bazıları helyumla, bazıları havayla ve diğerleri helyum ve hava kombinasyonuyla doldurulacak şekilde tasarlanmıştır. Yüzdürme/gösterme süreleri balon ve gaz türüne göre değişir. İşleri basitleştirmek için, iç mekanlarda kullanılmaları şartıyla tüm balonlarımız için 2 günlük havada kalma/gösterme süresi garantisi sunuyoruz. Dışarı çıktıklarında bu süre değişmektedir. İçeride iyi performans gösteren balonlar, doğrudan güneş ışığına maruz kaldıklarında birkaç dakikadan fazla dayanmayabilir.

Uçan Balon Süresi Ne Kadar?
Uçan Balon Süresi Ne Kadar?

Dikkate Alınacak Değişkenler

Etkinliğiniz veya hediye teslimatınız için balon seçerken dikkate alınması gereken birçok değişken vardır.

  • İç Mekan Kullanımı
  • Dış Mekan Kullanımı
  • Günün zamanı
  • Yükseklik
  • Kayan/Gerekli Gösterim Süresi
  • Balon Türü

Balonların iç mekana kurulmasını veya teslim edilmesini istiyorsanız, balonların birkaç uyarıyla 48 saat dayanmasını bekleyebilirsiniz.

İlk olarak, balonların hemen içeriye alınması ve oda sıcaklığında bir alanda saklanması gerekir. Oda sıcaklığı 68 – 72 derece Fahrenheit aralığındadır. Daha sıcak veya daha soğuk odalar, yüzme/görüntüleme süresini azaltacaktır.

Ardından, balonların açık pencerelerden ve klimadan uzak tutulduğundan emin olun. Pencerelerden gelen doğrudan güneş ışığı balonların genişlemesine ve patlamasına neden olabilir. Klima veya soğuk hava, balonun büzülmesini ve sönmesini hızlandırabilir. Ayrıca balonlarınızı fanlardan ve havalandırma deliklerinden uzak tutun.

Ve tabii ki, balonların nazikçe kullanıldığından emin olun. Balonlar bir binaya taşınırken tavanlara veya duvarlara sürtünürse kolayca patlayabilir ve şerit ipler birbirine dolanabilir.

ESİN Balon iç mekanda havada süzülme/gösterilme süresi garantisi, teslimat tarihinden itibaren 2 gündür (48 saat). Bu zaman dilimiyle ilgili herhangi bir sorununuz varsa müşteri hizmetleriyle iletişime geçin.

ESİN BALON, açık havada kullanılan herhangi bir balon için balonun havada süzülme/gösterilme sürelerini garanti etmez.

Ne anlama geliyor?

Balonlar resmi olarak alıcıya teslim edildikten sonra, 48 saatlik havada kalma süresi politikasının geçerli olması için balonların getirilmesi ve içeride tutulması gerekir. Herhangi bir noktada balonlar dışarı çıkarılırsa, artık balonlarınızın havada asılı kalma/teşhir ömrünü garanti edemeyiz.

Bu neden?

Balonlar kırılgandır ve açık havada kullanıldığında balonlarınızın ne kadar süre dayanacağı konusunda hava durumu büyük bir rol oynayacaktır. Doğrudan güneş ışığı, rüzgar, kum, sıcak veya soğuk sıcaklıklar ve nem, dış mekanda kullanılan çoğu balonun ömrünü kısaltacaktır.

Bu, açık havada balon kullanamayacağınız anlamına gelmez. Bu sadece, dışarı çıkarıldıktan sonra ne kadar dayanacaklarını garanti etmeyeceğimiz anlamına gelir. Bu kısıtlama, çadırlarda kullanılan balonları içerir.

Balonlarınızı Dış Mekanda Daha Uzun Süre Yüzmede Tutma

Balonlarınızı, kurulum için kesinlikle dışarı çıkarmanız gerekene kadar mümkün olduğunca uzun süre içeride tutun. Hava durumunu kontrol. Aşırı sıcaklıklar veya rüzgarlar bekleniyorsa bir B Planınız olsun.

Günün zamanı

Teslimat için seçtiğiniz günün saati, ESİN BALON’dan sipariş verirken göz önünde bulundurmanız gereken önemli bir detaydır.

Etkinliğiniz sabahın erken saatlerinde mi?

Bazen erken bir etkinlikten bir gün önce bir balon teslimatı planlamak daha iyidir. Balonları bir önceki akşam oda sıcaklığında bir alanda saklarsanız, balonlar sabahın erken saatlerindeki şenlikleriniz için hazır olacaktır.

Etkinliğiniz akşam mı?

Etkinliğiniz akşamın erken saatlerinde başlıyorsa, teslimatınızı sabah veya öğleden sonra için planlayın. Bu size balonları gerektiği gibi konumlandırmak için bolca zaman verecektir.
Yükseklik

Yüksekliği ele alalım. Balonlarla yükseldikçe veya alçaldıkça havada kalma süreleri etkilenir.

Lateks Balonlar

Lateks balonlar, geleneksel, düz renkli kauçuk balonlardır. Doğum günü partileri, düğünler, emeklilik partileri ve çok daha fazlası için vazgeçilmezdirler!

Helyum dolgulu lateks balonlarımızın tamamında Hi-Float işlemi kullanıyoruz. Bu, her bir balonun içini kaplayan, böylece helyum moleküllerinin balon duvarından kaybını yavaşlatan, toksik olmayan bir dolgu macunudur. Bu dolgu macunu, 2 günlük garantimize ulaşmak için yüzme sürelerini uzatmaya yardımcı olur. Hi-Float, yukarıdaki iç/dış mekan önlemleri alındığı sürece çok etkilidir.

Folyo Balonlar

Naylon ve folyodan yapılan balonlara genellikle mylar balonlar denir. Bu ürünlerde mylar kullanılmadığı için bu yanlış bir isimdir. Bununla birlikte, hala sıklıkla kullanılan bir terimdir. Bu balonların yüzeyi lateksten daha yoğun olduğu için helyumu tutma konusunda çok daha iyi iş çıkarıyorlar ve lateks balonlarda kullanılan Hi-Float işlemine ihtiyaç duymuyorlar. Hem folyo hem de lateks balonlar için 2 günlük bir havada süzülme/gösterme süresini garanti etmemize rağmen, çoğu folyo balonun gerçek havada kalma süresi çok daha uzundur.

Float’a Değer Diğer İçgörüler

Müşterilerin balonlarını bir yerden başka bir yere taşımasını önermiyoruz. Çoğu zaman bu, varışta birçok balonun patladığı karışık bir karmaşaya neden olur. Bunun yerine, balonların kullanılacağı etkinlik mekanına teslimat yapmamızı sağladığınızdan emin olun.

Balonlarınızın Keyfini Çıkarın!

Sonuç olarak, yüzme süreleri iklim, yükseklik, balonun tarzı, hava durumu ve daha fazlası nedeniyle değişkendir. Balonlarınızı sipariş ederken bu hususlara dikkat etmeniz iyi olur, ancak güzel balon gösterileri oluşturmak ve balonları teslim etmek bizim uzmanlığımızdır. Eşsiz ve eğlenceli bir hediye ile size yardımcı olmak veya herhangi bir partiyi veya etkinliği canlandırmak için buradayız.

Müşteri hizmetleri ekibimiz, sorularınızı yanıtlamak için haftanın 7 günü hizmetinizdedir. Teslimat politikalarımız ve prosedürlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Esinbalon.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

Birinin yüzüne bir gülümseme koyun! Bugün balon gönderin!

Support Form (#3)

Uçan Balon Kaç dakika havada kalır?

ESİN BALON balon çeşitleri içerisinde helyum gazı ile doldurulan balonlar bulunduğu koşula göre değişmekle birlikte ortalama 48 saat havada kalabilir. Bu süre ortam ısıları, dış mekan vb etkenlerle değişiklik göstermektedir.

Balon uçması için ne kullanılıyor?

Helyum gazı ile doldurulan balon iç ve dış mekanlarda havada kalabilir. Uçan balon olarak bilinen balonların içerisinde ise helyum gazı kullanılmakta.

Uzun süre havada kalan uçan balon hangisi?

Lateks ve folyo balonlar daha uzun süre dayanıklılık göstermekte, bunların içinde dış mekan için folyo tercih edilirken iç mekanlarda lateks olan uçan balon çeşitleri kullanılır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Popüler Yazılar

CANLI DESTEK